21 aug 2016

AKCIÓ!!! Parketta csiszolás lakkozás 15% kedvezménnyel!!!

Portfólió AKCIÓ!!! Parketta csiszolás lakkozás 15% kedvezménnyel!!! bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Kedves érdeklődő!

Remélhetőleg a kíváncsiság csalogatta az oldalunkra Önt.

Akkor most egy jó hírrel szolgálhatunk.

Parketta csiszolás-lakkozás akciót szeretnénk bejelenteni.

 

“Ha csak egy kicsi hiányzik”,

most azt mi álljuk.

15% kedvezmény

parketta_csiszolas_lakkozas_parkettas_parkett_felujitas_parkettazas

Csiszolás kezdete

(Ez egy felújítás alatt álló tölgy csaphornyos parketta)

Azt halljuk és olvassuk, hogy most valami beindult Magyarországon.

Igen, látjuk a jeleket, de még nem az igazi…

Lehet, hogy kevés az emberek pénze vagy kevés a szakember, esetleg kevés a jó szakember?

Szerintem van jó parkettás szakember, de annak magasabb a vállalási ára, hisz egy „kicsit” több időt és energiát fordít a munkájára. Ettől jobb szaki, aki jobb szaki…

 

 

A mostani parketta csiszolási lakkozási akcióra azért kerítünk sort, mert azoknak szeretnénk segíteni, akiknek (ahogy a reklám mondja) csak egy kicsi hiányzik.

Most talán Ök is kedvet kapnak a parketta felújításhoz.

 

A hiányzó 15%-ot mi álljuk, nem kell a bankba menni kölcsönért.

 

A feltétel csak annyi, hogy a felújítást minimum 3-4 héttel a munka elvégzése előtt egyeztetni kell,

hogy a többi munkával együtt be tudjuk ütemezni.

 

 

Ajánlatkérő e-mailt a következő címekre lehet küldeni:

info kukac faparketta pont hu

VAGY

teamparkett kukac gmail pont hu.

 

 

Kérjük, hogy az ajánlatkérőben hivatkozzon a weboldalon szereplő akcióra, különben NEM érvényesíthető a kedvezmény!!!

Ajánlat elkészítéséhez szükséges adatok:

  • Név  (hogy kinek készítsük el az ajánlatot…)

  • Cím  (házszám nem kötelező, hogy tudjuk a munkavégzés megközelítőleges helyét…)

  • Parketta típusa (pl: csaphornyos, szalagparketta, stb…)

  • Az alapterület, vagyis a négyzetméter. Ez nagyon fontos!!!

  • Felújítás tervezett ideje…

Az akció feltétele:

 

Minimum 3-4 hétre ELŐRE megrendelt PARKETTA CSISZOLÁS LAKKOZÁS

 teljes árából engedjük el a 15%-ot!!!

 

A munka elkezdése előtt szükséges lehet a munkaterület megtekintése.

 

Az akció a következő tételekre vonatkozik: parketta háromszori gépi csiszolása, kétszeri szélcsiszolása, hézagtömítése, polírozása, alapozása, kétszeri lakkozása, valamint a szegélyléc cseréje.

Az akció a gyártó által lakossági felhasználásra ajánlott vizes bázisú lakkra vonatkozik.

 

Az akció 2017 április végéig tart!

tolgy_parketta_halszalka_minta_leakas_csiszolas_lakkozas

Tölgy parketta fényes lakk, frissen lakkozva

 

 

(Ez egy oldószeres lakkal frissen lakkozott tölgy csaphornyos parketta. Száradás után nem ilyen fényes a lakkozás!!)

Tisztelettel várjuk megkeresésüket.

 

 

 

A képek,csak illusztrációk, nem ugyanaz a parketta látható a két képen!

.

22 nov 2015

Csiszoltassuk fel a parkettát, vagy rakjunk rá inkább laminált padlót?

Portfólió Csiszoltassuk fel a parkettát, vagy rakjunk rá inkább laminált padlót? bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva
ipari_parketta_egyesevel_lerakva_szetszedve_diagonal_parkettazas_parkettas_

Ipari parketta szétszedve, szálanként lerakva, diagonál mintában

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Az elmúlt években sokszor találkoztunk olyan megkereséssel, hogy szeretnék a régi kopott csaphornyos parkettát felújítani. A parketta csiszolás-lakkozás nem minden esetben mondható a lakásfelújítás során egy olcsó tételnek. Sőt… Elég tetemes összegre is rúghat. Ilyenkor szokott az ügyfél úgy dönteni, hogy inkább lerakat rá a festővel, a szomszéddal, vagy akár egy baráttal egy olcsóbb laminált padlót. Hisz’ már olyan szép, divatos színekben lehet kapni és még olcsóbb is…
Vegyünk egy példát.

 

 

„Kedvenc áruházunkban”, (xy fantázianévvel spékelt) bükk laminált padlót a csiszolás-lakkozás árának a töredékért, akár már 1300.-Ft-ért meg lehet venni. Természetesen az üzletben – ha hagyjuk magunkat – azért rá tudnak beszélni egy kicsit drágább és jobb minőségre is. Amennyiben mégis az olcsóbbat választjuk, az kevesebb, mint a fele a csiszolás, lakkozásnak… Megvesszük és örömmel visszük haza. Persze ez is költséggel jár, hiszen minimum egyszer, de inkább többször kell elmenni az üzletbe nézelődni, válogatni, majd hazaszállítani és köztudott, hogy az autóba tankolni kell. Ez akár 100.-Ft, vagy 150.-Ft is lehet egy négyzetméterre vetítve. Majd jönnek a járulékos költségek… Kell alá polifoam, amit már inkább csak habfóliának mondanék, hisz’ abból is az az olcsóbb és szinte minden kereskedés csak ilyet tart. Nem nagy tétel, szintén 100-150.-Ft. Esetleg még egy olcsóbb párazáró fóliát is alá lehet tenni, ugyanis sok esetben a gyártó csak így vállal garanciát. 30 és 100.-Ft közé tehető az ára, függ a fólia minőségétől és vastagságától. Kell venni még szín azonos lábazati lécet is, aminek (jelen „áruházunkban”) 450.-Ft métere. Ezt valamivel fel is kell ragasztani, rosszabb esetben szegelni, ami kb. 50.-Ft-ra dukál méterenként… Az ajtókhoz is illik egy burkoatváltó sínt tenni, ez is minimum 50.-Ft-ra osztható vissza négyzetméterenként. Így hozzávetőlegesen az anyag megvan potom 2100.-Ft-ból. Persze a festő sem rakja le ingyen a laminált padlót, ez 600-800.-Ft is lehet. Tehát megvan a szép padlóburkolatunk, minimum 2700.-Ft-ból. Papírból és műanyagból összepréselve. Szerencsére olcsóbb lett, mint a 2800-3000.-Ft-os csiszolás-lakkozás. Pár hónap múlva kiderül, hogy nem is annyira strapabíró a szép új laminált padlónk… Ráadásul még hidegebb is, mint a régi, kopott parkettánk volt. Úgy tűnhet, hogy feleslegesen kidobott pénz volt a fa parketta lecserélése Laminált padlóra.

 

 

Ezzel nem azt szeretném mondani, hogy nem jó a laminált padló, hisz a drágább kategóriák tartósabbak és jobbak, hanem azt hangoztatnám, hogy nem kell a parkettával egy szintre tenni. Ez olyan, mintha fel kellene újítani a régi autónkat (egy kis lakatos munka, egy kis fényezés, esetleg egy kis futómű javítás), de inkább kivonatjuk a forgalomból és veszünk helyette egy új robogót… Szép, új, de mégsem egyenértékű a régi autónkkal.
A parketta, felújítatlanul is parketta. Felújítva pedig (mint a szlogenünk is mondja) lehet akár a lakásunk dísze is.

 

 

Mondjuk megszületik a döntés és a csiszolás lakkozást választjuk, hiszen a parketta az mégiscsak parketta.

 

 

Itt jöhet a következő probléma…

 

 

Sokalljuk a parkettás által adott árat a csiszolás-lakkozásra és keresgélni kezdünk egy olcsóbbat. A mai piacon nem is olyan nehéz olcsó szakit’ találni. Internet, helyi kisokos, vagy egy épp bedobott szórólap. Akár fele áron is!!! És tényleg. Természetesen vannak olcsóbb „szakemberek”, akik vállalnak mindenféle parkettázási munkákat, így a csiszolás-lakkozás sem jelent nekik gondot. A végeredmény lehet akár botrányos is.

 

 

Egy konkrét történetet osztok meg önökkel.

 

 

Egy leendő ügyfélnek ajánlott minket egy az ismerőse, akinek már dolgoztunk és aki nagyon meg volt elégedve a munkánkkal.  A kuncsaft megkeresett minket, hogy látta a munkánkat X Y-nál és szeretne ajánlatot kérni a parketta felújításra. A parketta megtekintése után elkészítettük az ajánlatunkat, majd elküldtük neki. Jelzett, hogy amint olyan stádiumba ér a felújítás, jelentkezni fog (kb. 2-3 hét), kvázi elfogadta az ajánlatot. Viszont az ügyfél nem jelentkezett több mint egy hónapig, ami azt sejtette, hogy mégsem velünk készítteti el a munkát. 4-5 hét elteltével felhívott és elnézést kért, hogy nem jelentkezett eddig, de a férje sokallotta az árat, ezért keresett egy olcsóbb parkettást, aki már el is készült a munkával.

elrontott_parketta_csiszolas_csiszolasi_hibak

Így néz ki, amikor nem szakember csiszol…

A kép csak illusztráció!

 

 

Viszont a minősége neki nem tetszik és szeretné, ha a frissen felújított parkettát újra felcsiszolnánk és lelakkoznánk olyanra, amilyet Ő az ismerősénél látott. Természetesen meg tudtuk oldani a problémát és az ügyfél megelégedve költözött be a felújított lakásba.

 

intarzia_parketta_minta_tolgy_csaphornyos_hagyomanyos_egyedi
Intarzia tölgy csaphornyos parketta

A kép csak illusztráció!

A történet pikantériája, hogy kb 5 évre rá felhívott az ügyfél, hogy sajnos akadt egy épületszerkezeti probléma és az egyik szobában komolyabb szakipari munkálatokat kell végezni. Szinte biztos, hogy ezek után újra kell csiszolni a parkettát is, melyet szintén egy az egyben kifizet a biztosító. A menet ugyanaz. Megtekintés, árajánlat, ajánlat elfogadva és hogy kb 2-3 hét múlva jelentkeznek. 3 hét elteltével kezdtem magamban mosolyogni, hisz ahogy a mondás tartja: “A történelem megismétli önmagát…” Hívott is a kedves ügyfél, hogy elnézést kér a megkésett jelentkezésért, de ismét elgondolkodtak azon, hogy keresnek egy olcsóbb parkettást. Viszont nem hagyta magát a férje által ismételten  rábeszélni a másik parkettásra, mert nem szeretne ugyanabba a csapdába esni. Így elkészítettük neki a munkát. Elszámolásnál örömmel konstatálta, hogy jól döntött, amikor minket választott.

 

 

Sajnos ez nem egyszeri eset! Nem véletlen a közmondás, hogy „Olcsó húsnak híg a leve”. Nem lehet kihozni egy jó munkát fél áron… Egy jó parkettás, aki nem az árak csökkentésével próbál ügyfeleket szerezni magának, az valószínű, hogy az anyagok közül sem a legolcsóbb, legsilányabb parkettalakkot használja a munkáihoz. Az anyagok nagyjából a vállalási ár felét teszik ki, ahogy az az ajánlatainkban tételesen is látható. Ezek után csak az lenne a kérdésem, hogy ki akar ingyen dolgozni, hogy az ügyfél megkapja a megfelelő minőségű anyagot és munkát? Csak és kizárólag az anyag kispórolásával, vagy nagyon olcsó, vagyis gyenge minőségű anyag használatával, valamint a munkára fordított idő lerövidítésével lehet ilyen áron dolgozni.

 

 

Itt megint példálóznék egy kicsit a robogóval.

 

 

Parketta lakk. Minden gyártónak van szuper minőségű lakkja, hisz a mai fejlett világban profi a vegyipar. Ez igen drága, mint tegyük fel egy Porsche az autók között. Ezért gyártanak a „középosztálynak” is egy-két lakkot, mint mondjuk egy VW, vagy egy Suzuki (azért már ezek között is van minőségi differencia)… Aztán a szegényebbekre is gondolnak, és gyártanak egy (igazából felesleges) gyenge minőségű és nagyon olcsó lakkot, mint például egy mopedautó, vagy egy robogó. A mopedautónak is van négy kereke, be lehet ülni, van teteje, legalább nem ázunk meg az esőben, de lassú, kényelmetlen, pöfög, hideg és nem hosszú utakra tervezték. Vagy épp egy robogó, ami lehet tökéletes, de nem egyenértékű egy autóval…. Ilyenek a nagyon olcsó lakkok is, nem hosszú távra tervezték… Nem kell minden esetben a „lakkok Porsche-ja”, elegendő a normál lakkok egyike. Egy megfelelő odafigyeléssel, megfelelő mennyiségű anyaggal elkészített csiszolás-lakkozás, hosszú-hosszú évekre lehet akár a „lakásunk dísze”. Persze, amennyiben vigyázunk rá és nem úgy bánunk vele, mint egy járólappal. Odafigyelünk, hogy mivel tisztítjuk, és hogy mivel ápoljuk…
Tehát, van egy pár variáció. Mindenki csak a saját pénztárcája alapján tud döntést hozni. Viszont koránt sem biztos, hogy az olcsóbb megoldás a jobb megoldás…

 

 

Parkett Team Kft

12 ápr 2012

Parketta lerakás garanciával!

Jó tanácsok, Portfólió Parketta lerakás garanciával! bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

 

Tömör tölgy ( eiche ) csaphornyos parketta

 

 

Tömör csaphornyos parketta

Manapság nem mondható olcsó burkolatnak a fa parketta.

Nem elég, hogy drágán megvásároljuk a parkettát, még rengeteg költség várható, mire parkettánk teljesen elkészül.

Mielőtt bármit tennénk, tájékozódnunk kell, hogy a legmegfelelőbb fa parkettát vásároljuk meg. Figyelembe kell venni például, hogy milyen vastag parketta fér el, vagy milyen színek jöhetnek szóba, esetleg van-e padlófűtés, stb. A legegyszerűbb és legbiztosabb megoldás, elmenni több parkettakereskedésbe, ahol valószínű, hogy készséggel segítenek a felmerült kérdések megválaszolásában. A vásárlás előtt esetleg a parkettás véleményét is érdemes meghallgatni, hogy az általunk kiválasztott parketta, lerakható-e a  kérdéses helyre.

 

 

Parketta lerakás megkezdése előtt, célszerű ellenőrizni az aljzatbeton nedvességtartalmát és a minőségét. A beton maradék nedvességet, csak műszeres méréssel tudhatjuk meg pontosan.Ezt a műszert bérelhetjük, vagy egy parkettás szakember segítségét kérhetjük, amely így, vagy úgy, de rögtön egy minimális költséget jelent. A minőség ellenőrzéséhez elegendő egy vízmérték (legalább 1,5 m-es) és egy keményebb fém tárgy (pl. egy véső) . A vízmértékkel meggyőződhetünk arról, hogy a kőműves mennyire húzta egyenesre az aljzatbetont. A betonon a fém segítségével, úgynevezett karcpróbát végezhetünk, ami megmutatja, hogy mennyire szilárd a felület. Amennyiben a nedvesség mérést a parkettázó mesterre bízzuk, biztosak lehetünk abban, hogy a minőség ellenőrzés is megtörténik egyben. Ekkor derülhet ki, hogy szükséges-e egy aljzatkiegyenlítés. Sajnos ez újabb költséget jelenthet és a parketta lerakás még el sem kezdődött. Amennyiben kiegyenlítésre van szükség, nagyon oda kell figyelni, hiszen rengeteg tényező befolyásolja, hogy milyen aljzatkiegyenlítőt vásároljunk. Ésszerű attól a parkettástól véleményt kérni, akitől a parketta lerakást megrendeljük, vagy esetleg a parketta kereskedőtől, ahol a fa parkettát megvásároltuk. Szintén célszerű a parkettásra bízni az aljzat kiegyenlítését is, mivel a szakember tudja elkészíteni, a parkettázáshoz a legmegfelelőbb felületet. Ez megint egy kis kiadással jár, mivel munkadíjat is kell fizetni.

 

 

Most már van egy fogadóképes aljzatunk, és jöhetnek a parketta lerakáshoz szükséges segédanyagok.

 

parketta_szerkezete_parkettas_faparketta_fa

Kétrétegű parketta gyártási folyamat közben

A parketta mérete és típusa, valamint az anyaga (fafaj) határozza meg, hogy milyen ragasztót használhatunk a parketta lerakás során.  A vásárlásakor ki kell kérni az eladó véleményét, hogy ő melyik ragasztót javasolja a kiválasztott  parkettához, de nem minden esetben kell rögtön megvásárolni, hisz a parkettázó szakemberrel is érdemes egyeztetni. A ragasztók ára is egy kisebb tételtől, akár a csillagokig felmehet, nem beszélve a parketta lerakás munkadíjáról, ami szintén parkettásonként változó. Nem minden esetben az olcsó parkettás a legolcsóbb parkettás! Amennyiben valahol látunk egy szépen elkészített parkettát, kérdezzük meg, hogy ki volt a parkettás mester és  célszerű elkérni az elérhetőségét. Természetesen mivel a parkettázás is egy összetett szakma, minden szakember más-más minőséget produkál.

 

tolgy_parketta_ketretegu_lerakas_csiszolas_lakkozas_parkettas_parkettazas

Tölgy kétrétegű parketta lerakás közben

Kérdéses továbbá, hogy felületkezelt parkettát vásárolunk, vagy hogy igényel-e utólagos felületkezelést.

 

 

Felületkezelt parketta esetében már csak a tisztításra és ápolásra kell figyelmet fordítani. Amennyiben kezeletlen felületű a parkettánk, több választási lehetőségünk is van arra, hogy milyen védőréteggel szeretnénk ellátni azt. Ilyenkor szükséges a lerakott parkettát a helyszínen csiszolni. A csiszolás is több fázisból áll. Egyes parkettások háromszori csiszolással lerendezik a megmunkálást, ebben az esetben a lakk, vagy az olaj alatt látszódhatnak a csiszolópapír által hagyott apró karcok, csíkok. Manapság már a legtöbb parkettás rendelkezik  egy -úgynevezett- egytárcsás csiszológéppel. Ezzel az eszközzel módunkban áll szinte teljesen eltüntetni a szalagos csiszológépek nyomát és így tudunk egy sokkal finomabb felületet készíteni a parketta felületkezelése előtt. Extra igények esetén, lehetőség van egy  háromtárcsás finom megmunkáló géppel befejezni a csiszolást.

 

ipari_parketta_diagolal_atlosan_lerakva_egyesevel

Ipari parketta egyesével lerakva, diagonál mintában, csiszolás közben

 

Miután elértük a megfelelő minőségű csiszolást, jöhet a felületkezelés.

 

tolgy_parketta_halszalka_minta_leakas_csiszolas_lakkozas

Tölgy parketta fényes lakk, frissen lakkozva

 

 

 

 

 

El kell döntenünk, hogy lakkozni, vagy olajozni szeretnénk a parkettánkat, vagy esetleg mindkettőt… Lakkozásból is rengeteg variáció van. Lakkozhatunk oldószeres vagy vizes lakkal, egykomponensű vagy kétkomponensű lakkal, fényes, selyemfényű, matt vagy esetleg extra matt lakkal. Tehát rengeteg variáció létezik, minőségben is és természetesen árban is. Manapság egyre divatosabb az olajozás, vagy viaszolás, vagy esetleg a kettő együtt, sőt létezik olyan rendszer, ahol olajra lehet lakkozni… csak a a fantáziánk szab határt. Amikor a parkettás felviszi az utolsó réteget a felületkezelő anyagból, megkönnyebbülhetünk, hogy nincs több költség.

 

 

De még nincs vége…

 

 

A gondosan kiválasztott és a parkettás által gondosan elkészített parkettánk csak akkor lesz hosszútávon szép és ápolt, ha a rohanó mindennapok alatt is figyelünk rá és megóvjuk azt. A tisztító és ápolószer kiválasztásában is kérjük ki a parkettás mester, vagy a szakkereskedés eladójának véleményét. Célszerű a parkettát a görgős széktől is megóvni, rövidtávon a görgők cseréje is segíthet, de hosszútávon a székalátét a  javasolt.

 

 

Reméljük, segíthettünk…

22 jan 2012

Parketta csiszolás-lakkozás vagy parketta csere?

Jó tanácsok, Portfólió Parketta csiszolás-lakkozás vagy parketta csere? bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

 

Elgondolkodtató, hogy a régi megkopott fa parkettát kidobjuk, vagy felújítsuk.

Legtöbb esetben a parketta csiszolható, lakkozható, de…a  parketta állapota határozza meg, hogy felújítható-e vagy sem.

 

felujitando_parketta_parkett_parkettas_parkeazas_felujitas_atrakas_csiszolas_lakkozas

Felújítandó parketta

Amennyiben a régi szegezett parkettánk már többször volt csiszolva, meg kell győződnünk, hogy a csiszolás után megfelelő vastagságú marad-e a koptató réteg. Amennyiben nincs elég vastag a parketta, előfordulhat, hogy csiszolást követően a szerkezete annyira elgyengül, hogy a hosszanti nútos oldalán szétreped, lehasad. Ebben az esetben nem javasolt a csiszolás-lakkozás, ilyenkor célszerűbb a parketta cseréje.

 

 

Ragasztott parketta esetén is találkozhatunk olyan problémákkal, amikor nem ajánlott az egyszerű csiszolás-lakkozás. A régi ” Bonobit”-ba ragasztott parketta -mint később kiderült-, nem egy hosszú távú, tartós ragasztást biztosít. Jó pár éve a gyártó cég, levette a parketta ragasztást, az eredetileg szigetelésre gyártott „Bonobit”alkalmazási területéről. Ez az anyag sajnos 6-8 év alatt annyira kiszárad, kikristályosodik, hogy  szinte az egész parketta elválik az aljzatbetonról. A korábban ragasztónak nevezett „Bonobitot” pedig, viszonylag könnyű módon, por alakban fel lehet söpörni a parketta alól. Ebben az esetben javasolt a parketta átrakása (erről majd a későbbiekben írunk).

 

 

Találkoztunk rengeteg olyan esettel, hogy a felvált parkettát újra csiszolták, lakkozták és a hőmérséklet, valamint a levegő relatív páratartalom változása miatt a parketta összeszáradt. Ez azt eredményezi, hogy a lakk összeragasztja a parkettákat egymáshoz, és néhány helyen a parketták között nagy, néhol akár 5-6mm-es hézagok keletkezhetnek, ezeket mi „rianásnak” nevezzük.

 

ragasztott_csaphornyos_parketta_osszeszaradt_hezagos_nagy_fuga_hezag_rianas_csiszolas_lakkozas_hezagtomites_reibolas_

Csaphornyos parketta összeszáradt és egy “rianás” keletkezett

 

Előfordulhat, hogy korábban lerakott szalag parketta szintén csiszolásra vár. Ekkor csak azt kell megnézni, hogy a lamellák nincsenek-e felvállva. A nagyon hullámos szalag parkettát sem célszerű csiszolni, mert a vékony koptató réteg, nagyon könnyen elcsiszolható és előbukkan a fenyőfa hordozóréteg.

A felújítást célszerű szakemberrel végeztetni. Igaz… hogy ez költségesebb, de hosszútávon, sokkal gazdaságosabb, nem beszélve az esztétikáról. Csiszolási hibákról is ejtünk később egy pár szót.

 

 

csikos_csiszolas_csiszolasi_hibak_rossz_munka

Csiszolási hiba

 

 

Köszönjük, hogy jártak oldalunkon…

06 dec 2011

Milyen típusú parketták vannak?

Jó tanácsok Milyen típusú parketták vannak? bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Csak pár gondolat, de később bővebben szót ejtünk a témáról…

Tömörfa parketták (a parketta elemek egy anyagból állnak):

Például a csaphornyos, lamella, ipari, mozaik, bambusz, intarzia és bütü parketták valamint hajópadlók és svédpadlók

tolgy_mozaik_parketta

Tölgy mozaik parketta

Több rétegű parketták (a  parkettaelemek két- vagy három rétegből épülnek fel):

Például a kétrétegű,  háromrétegű (szalagparketta), parafa és furnér parketták. (Ezek általában már felületkezelt állapotukban kerülnek a piacra, ezért gyakran készparkettának is nevezzük.)

parketta_szerkezete_parkettas_faparketta_fa

Kétrétegű parketta gyártási folyamat közben

 

 

06 dec 2011

Mit nevezünk parkettának?

Jó tanácsok Mit nevezünk parkettának? bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

 

 

Azokat a padlóburkolatokat nevezzük parkettának, amelyek főként fa alapanyagból, egy- vagy többrétegű kivitelben készülnek.

Egyrétegű akkor ha, teljes vastagságában tömör fa.

Tömör csaphornyos parketta

(Tömör csaphornyos parketta)

 

 

Több rétegű akkor, ha a járó réteg legalább 2,5mm vastag tömör fából van, valamint a hordozó réteg is általában tömör fából készül.

Kétrétegű parketta

(Kétrétegű parketta)

 

A parketta elemek többnyire csappal és horonnyal (nút-féderrel) illeszkednek egymáshoz.

Megjegyezném, hogy a köztudatban elterjedt „laminált parkettát” valójában laminált padlónak nevezik, semmiképpen nem sorolhatjuk a parketták közé. Igaz, hogy több mint 90%-ban fából készül, mivel a hordozó anyag mikroszemcsékből összepréselt faanyag (MDF,HDF). Amit faerezetnek látunk, az igazából csak egy jó minőségű fénykép, amelyet egy melamin műgyantaréteg véd meg. A laminált padlót nem lehet felújítani, nem lehet csiszolni, sem lakkozni, a sérült részt csak cserélni lehet.

05 nov 2011

Miért van szükség a beton nedvességmérésére?

Jó tanácsok Miért van szükség a beton nedvességmérésére? bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

 

 

 

Minden faparketta kényes a nedvességre!

Amennyiben az aljzatbetonban marad nedvesség és úgy kerül rá a burkolat, akkor a parketta nagyban károsodhat lerakás után. Komolyabb károk elkerülése végett, burkolás előtt célszerű megméretni szakemberrel a beton maradék nedvességtartalmát. Ezzel az elővigyázatossággal, lényegesen meg tudjuk hosszabbítani parkettánk élettartamát. Elkerülhető például a legdurvább következmény, a parketta felpúposodása.

 

 

felpuposodott_parketta_beazott

Felpúposodott parketta